נמאס לך להתחבט על כל מילה?
רוצה לקבל משוב על הרעיונות שלך?

סדנת כתיבה

המגירה מלאה ברעיונות והראש לא מפסיק לפנטז על היום שבו כל המילים יסתדרו בשורה, יתחלקו לפסקאות, ובאיבחה אחת מהירה יפרוץ ממך הסיפור ההוא, זה שדחית שוב ושוב ושוב?

כנראה שזמנך הגיע!

אני מזמינה אותך להתנסות בכתיבה אמתית, עם הנחיה מקצועית, מדייקת, במסגרת שתעניק לך מרחב תומך וכלים לכתיבת הסיפור שתמיד רצית לכתוב.

לפרטים והרשמה >>

מה מייחד את הסדנת של נתנאלה?

אני מאמינה בטכניקה, במתמטיקה של הכתיבה. בסדנה נעבור בצורה יסודית על כל הכלים, נתרגל כתיבה בצורות שונות ונרכוש מיומנות.
נבין איך יוצרים סיפור מהודק, קולח, המעורר את הזדהות הקורא. נציץ ביצירות מופת, ונלמד מהגדולים ביותר.
הסדנה בנויה בצורה הדרגתית, היא מותאמת לכל גיל ולמגוון רמות. זוהי סדנה יסודית שמתאימה למי שעדיין לא התנסו בכתיבה וגם למי שכבר התנסו בסדנאות ורוצים לעלות שלב. 

תמיד שואלים אותי ומה אם אין לי כשרון כתיבה? 
מי שאין לו כשרון כתיבה פונה לעיסוק אחר. מי שלא רוצים להשמיע את קולם ולהגיד משהו שבוער להם בעצמות, לא מחפשים סדנת כתיבה בגוגל! אם חולפת בך התרגשות מול קטע טוב, או צצה לה קנאת סופרים קטנה, סימן שהגעת למקום הנכון. 

ומה אם אין לי דמיון, את חושבת שאני אצליח לכתוב?
דמיון ויצירתיות יש לכולנו, זו יכולת מולדת. כי ללא דמיון אי אפשר לתכנן את היום הבא. אז נכון הוא שחלק מהאנשים בוחרים להתמקד בצד הגשמי של החיים, דמיון ויצירתיות מתעוררים מחדש אצל כל אחד כשמזינים אותם ונותנים להם מרחב לפרוח.

בסדנת כתיבה יצירתית נתבונן על המציאות בצורה חדשה. נגלה איך אפשר להשתמש במצבים ואירועים מהחיים, ואיך היומיום יכול להפוך לחומר גלם משובח.

אני מאמינה טכניקה, במתמטיקה של הכתיבה. בסדנה נעבור יחד בצורת יסודית על כל הכלים, נתרגל כתיבה בצורות שונות ונרכוש מיומנות.
נבין איך יוצרים סיפור מהודק, קולח, המעורר את הזדהות הקורא. נציץ ביצירות מופת, ונלמד מהגדולים ביותר.
הסדנה בנויה בצורה הדרגתית, היא מותאמת לכל גיל ולמגוון רמות. זוהי סדנה יסודית שמתאימה למי שעדיין לא התנסו בכתיבה וגם למי שמבקשים לשכלל מיומנויות קיימות וכבר התנסו בכתיבה. 

שאלות נפוצות

תמיד שואלים אותי ומה אם אין לי כשרון כתיבה? 
מי שאין לו כשרון כתיבה פונה לעיסוק אחר. מי שלא רוצים להשמיע את קולם ולהגיד משהו שבוער להם בעצמות, לא כותבים סדנת כתיבה בגוגל! אם חולפת בך התרגשות מול קטע טוב, או צצה לה קנאת סופרים קטנה, סימן שהגעת למקום הנכון. 

ומה אם אין לי דמיון, את חושבת שאני אצליח לכתוב?
דמיון ויצירתיות יש לכולנו, זו יכולת מולדת. כי ללא דמיון אי אפשר לתכנן את היום הבא. אז נכון הוא שחלק מהאנשים בוחרים להתמקד בצד הגשמי של החיים, אבל דמיון ויצירתיות מתעוררים מחדש אצל כל אחד ואחת כשמזינים אותם ונותנים להם מרחב לפרוח.

בסדנת כתיבה יצירתית נתבונן על המציאות בצורה חדשה. נגלה איך אפשר להשתמש במצבים ואירועים מהחיים, ואיך היומיום יכול להפוך לחומר גלם משובח.

לפרטים והרשמה

קצת עליי

נתנאלה רון - אייזנברג

כותבת סיפורים מגיל עשר. למדתי קולנוע לתואר ראשון, ספרות עברית וכתיבה יצירתית לתואר שני, אותו סיימתי בהצטיינות. עבדתי כעורכת תוכן בערוץ 12. כתבתי מדור וכתבות תחקיר לירחון מנטה. ייסדתי את הסדנה של נתנאלה – בית ספר לכתיבה, כתבתי שני ספרים ותסריט עלילתי. מנחה סדנאות לכתיבה יצירתית וכתיבת סיפורי חיים משנת 2009, מלווה כתיבה ספרים ותסריטים, עורכת ספרותית ומוציאה לאור משנת 2012.
מגדלת באהבה איש, ילדה וכלב.

אז מה נלמד בסדנה?

> איך לעצב סיפור שמישהו אחר ירצה לקרוא
>> איך לזקק את התמה הנושא המרכזי שעונה על השאלה על מה הסיפור
>> איך לאפיין דמויות שיהיו אמינות ומעניינות
>> איך לבחור גוף שמתאים לסיפור ולמספר
>> איך להביע רגשות כי רגשות זה כל הסיפור
>> איך לתאר מרחב כי נוף ומרחב הם חלק מהנפש
>> איך למצוא את הקול שלנו וכדי להבין מהו קול ולמצוא את הקול המובחן שלך, לא מספיקה שורת הסבר, נצטרך להיפגש ולעבור יחד מסע של גילוי!

ועוד נגלה

>> איך ללמוד להקשיב לאחר
>> איך לתת משוב כדי לבנות ולא להרוס
>> איך לקבל משוב ולהפיק ממנו את המיטב
>> איך לשכתב כי בלי שכתוב אין דיוק
>> איך לערוך כי כתיבה ועריכה הן תאומות סיאמיות
>> איך להוציא לאור בצורה מושכלת

כמה מפגשים יש בסדנה

10 מפגשים קבוצתיים מדי שבוע 
ושני מפגשים פרטניים במתנה

כמה אנשים יהיו בסדנה?

עד 12 משתתפים בסדנה

מתי מתקיימת הסדנה?

בערבו של יום חול או בשישי בבוקר 

איפה מתקיימת הסדנה?

הסדנה מתקיימת בזום, כי זה צו השעה. והיא פוטרת אותנו מנסיעה וחיפושי חניה ומתו ירוק ומתו סגול, וחוסכת ישיבה ממושכת עם מסכה על הפנים. 

ליאור קרן

בסדנה של נתנאלה למדתי עוד טכניקה ועוד שיטה ועוד דרך לגשת לכתיבה והתפתחתי מהמקום התקוע הזה למקום שבו אני יכול לכתוב סיפור קצר לפחות, להבין לעומק מושגים כמו דמויות או מבנה עלילה, ולהתמודד עם מה שאני לא יודע. גיליתי שלכתוב זה לא סתם לגשת לד, ולזרוק מילים ורעיונות אלא שיש מחשבה וכוונה מאחורי כל דבר. 

הגעתי לסדנה כמעט במקרה, וכבר מהמפגש הראשון יצאתי עם חיוך טיפשי על הפנים אחרי שקלטתי שהגעתי למקום הממש ממש נכון. מקום שבו אני יכול להתפתח מהמקום שבו אני נמצא (ולא משנה איפה זה בדיוק) וללמוד את הטכניקה של כתיבת סיפור. אם אתם קצת כמוני אז אתם מסתובבים בעולם, יש לכם הרבה רעיונות שאתם אוהבים לפרוק, ואתם אוהבים לכתוב מדי פעם. רק שאף פעם זה לא גמור או לא סגור כמו שצריך. בשבילי תמיד אחרי שכתבתי זה נראה לא מספיק טוב, או שהייתי נתקע אחרי פסקה אחת או שתיים ושוכח מה רציתי לכתוב בכלל. בסדנה של נתנאלה למדתי עוד טכניקה ועוד שיטה ועוד דרך לגשת לכתיבה והתפתחתי מהמקום התקוע הזה למקום שבו אני יכול לכתוב סיפור קצר לפחות, להבין לעומק מושגים כמו דמויות או מבנה עלילה, ולהתמודד עם מה שאני לא יודע. גיליתי שלכתוב זה לא סתם לגשת לד, ולזרוק מילים ורעיונות אלא שיש מחשבה וכוונה מאחורי כל דבר. נתנאלה שאינה מתפשרת אף פעם, מנחה את הקבוצה האינטימית בכישרון ובאבחנות רבות מתוך ניסון רב שלה בהנחיה והכרות עם עולם הספרות, ואני מרגיש שלמדתי המון ממנה ומהחומר בסדנה. כל סיפור שאקרא מעכשיו יהיה קצת שונה בזכות הסדנה הזאת לכתיבה יוצרת. תודה רבה על הכל! ואני ממליץ בחום על הסדנא לכל מי שקצת חוטא בכתיבה, או רוצה להעשיר את חייו בחוויה מיוחדת.

נתנאלה רויטמן

נתנאלה ידעה להעביר אותנו בצורה מובנית, מדויקת, עם הרבה חכמה ורגישות, דרך הנבכים של הסיפור הכתוב. עבורי זו הייתה חוויה מאוד חזקה ומאוד מלמדת ואני יכולה רק להמליץ עליה בחום רב ולאחל לכל מי שנפשו חושקת בכתיבה, לעבור דרך הסדנה הזו

יש דברים שמחליטים לקחת ברגע מסוים בחיים, מתוך אינטואיציה או רצון לחקור איזה תחום חדש. לסדנת הכתיבה של נתנאלה נחשפתי במקרה, דרך פרסום באינטרנט. זה מיד משך אותי, משום שתמיד רציתי לכתוב ולעיתים רחוקות הצלחתי לממש את הרצון הזה ולתת לו ביטוי קונקרטי. התרומה שקבלתי מהסדנה עלתה מעבר לכל ציפיותיי. למדתי בעיקר כיצד לאלף איזו ישות בתוכי, זו הכותבת. נתנאלה ידעה להעביר אותנו בצורה מובנית, מדויקת, עם הרבה חכמה ורגישות, דרך הנבכים של הסיפור הכתוב. עבורי זו הייתה חוויה מאוד חזקה ומאוד מלמדת ואני יכולה רק להמליץ עליה בחום רב ולאחל לכל מי שנפשו חושקת בכתיבה, לעבור דרך הסדנה הזו, משום שהוא יצא ממנה מצויד בכלים משמעותיים וטובים להמשך הדרך ככותב ובכלל…

דניאל וולסקי

זו המתנה הכי טובה שקיבלתי עד היום. נתנאלה מצאה את הקו העדין בין קורס מהנה ולא כבד לבין קורס שמקנה כלים ומאפשר להתנסות. 

התקשרתי לנתנאלה כדי לברר איך כותבים תסריט. היא מיד שאלה אם עשיתי אי פעם קורס כתיבה יוצרת והסבירה שתסריטאות היא רק עוד צורה של כתיבה. מהשיחה היה ברור שמדובר באשת מקצוע. לכן, ליום הולדתי ה-40 ביקשתי ממשפחתי וחברי קורס כתיבה יוצרת. זו המתנה הכי טובה שקיבלתי עד היום. נתנאלה מצאה את הקו העדין בין קורס מהנה ולא כבד לבין קורס שמקנה כלים ומאפשר להתנסות. המשוב שלה תמיד מלמד, הקבוצות הקטנות מאפשרות ביטוי לכל אחד. התרגילים מגוונים, יצירתיים ועוזרים לקבל נקודות מבט שונות. נתנאלה מעודדת את המשתתפים לצאת מהתבניות שלהם ולהעז לכתוב אחרת ועל דברים ודמויות רחוקים מעצמנו. אין ספק שאשתתף בקורסים נוספים. מבחינתי, מפגש חודשי של כתיבה הוא תרפיה לנפש וליצירתיות.

שרון סגל

הכתיבה שלי מתחלקת לשניים: לפני אותו היום שהתקשרתי אליך נתנאלה ומאז אותו היום. קיבלתי תובנות חדשות ואפילו מסעירות שגרמו לכתיבתי לעשות קפיצת מדרגה ענקית קדימה וגרמו לי להבין ואף להאמין שאולי, אולי יש בכוחי לממש סוף סוף את הפנטזיה הסודית הזו שלי ולגרום לחלום הזה שלי לכתוב ספר, שיקרום עור וגידים.

נתנאלה, אני כל כך שמח על ההחלטה שעשיתי באותו יום שהתקשרתי אליך וביקשתי לשמוע פרטים על הסדנה שלך לכתיבת ספרים. מאחר שיש לי תחום התעניינות מובהק נוסף והוא היסטוריה, הרי שלא אוכל להימנע מלומר שהכתיבה שלי מתחלקת מבחינה כרונולוגית לשניים: לפני אותו היום שהתקשרתי אליך נתנאלה ומאז אותו היום. קיבלתי תובנות חדשות ואפילו מסעירות שגרמו לכתיבתי לעשות קפיצת מדרגה ענקית קדימה וגרמו לי להבין ואף להאמין שאולי, אולי יש בכוחי לממש סוף סוף את הפנטזיה הסודית הזו שלי ולגרום לחלום הזה שלי לכתוב ספר, שיקרום עור וגידים. אמנם יש עוד דרך ארוכה לעשות, אך הייתי רוצה להודות לך על שהצלחת להמריץ ולדחוף אותי אל מעבר לקו הזינוק כדי שאתחיל כבר סוף סוף לרוץ אל המטרה הנכספת.

אלעד כליף

לסדנה של נתנאלה הגעתי די במקרה, לאחר חיפוש די מתיש באינטרנט אחר סדנת כתיבה שתתאים לצרכים שלי

לסדנה של נתנאלה הגעתי די במקרה, לאחר חיפוש די מתיש באינטרנט אחר סדנת כתיבה שתתאים לצרכים שלי. בסדנה של נתנאלה מצאתי בדיוק מה שהייתי צריך: כלים, מבנה ובעיקר כיוון – שיובילו אותי למטרה העיקרית: כתיבת ספר. הסדנה התנהלה באווירה חיובית ומעצימה, כאשר כל שאר המשתתפים, ונתנאלה בראשם, מעצימים את החוזקות ומאירים את הנקודות החלשות והטעונות שיפור. לאחר שבמשך שנים כתבתי בעיקר אינטואיטיבית, בסדנה עברתי תהליך שבסופו למדתי כיצד לכתוב סיפור באופן מובנה וברור, עם דמויות מאופיינות היטב ועלילה עקבית ומושכת. תודה לנתנאלה על הדרך.

יעל אפרים

בסדנה מצאתי קודם כל אווירה מדהימה. נתנאלה השכילה ליצור חממה אינטימית, נעימה, תומכת ומעצימה וזאת מבלי לוותר על הביקורת הבונה, התחושה הביתית הזאת השילה ממני את קליפת הספקנות הקשה, ומשם הכל זרם.

אל הסדנה של נתנאלה הגעתי סקפטית. לא בנתנאלה פקפקתי, אלא בעצמי. התקשיתי להאמין שאצליח לחצוב מתוכי משהו ראוי ואמתי, כן, ידעתי לנסח, לכתוב ברכות יפות לימי הולדת, להגג על עניינים כאלה ואחרים, אבל סיפור שלם? אני? בסדנה מצאתי קודם כל אווירה מדהימה. נתנאלה השכילה ליצור חממה אינטימית, נעימה, תומכת ומעצימה וזאת מבלי לוותר על הביקורת הבונה, השאיפה לדיוק, לזיקוק ולטקסט טוב באמת. התחושה הביתית הזאת השילה ממני את קליפת הספקנות הקשה, ומשם הכל זרם. האופן בו בנתה נתנאלה את הסדנה, ההדרגתיות, המשימות המדויקות והמגוונות, הנושאים הרבים והכלים המועילים אפשרו למצוא את הנקודה הנובעת הזאת, ממנה נשפכות המילים אל הנייר, ואז ללטש, לצרף, לדייק, ולרגש. במשך כל הסדנה, וגם לאחריה, נתנאלה מביעה אכפתיות כנה, משקיעה במשוב אמתי ונכון תורמת מניסיונה תובנות, שלל עצות פרקטיות וחשוב לא פחות, אוזן קשבת. תודה נתנאלה, על חוויה נהדרת, על שמצאתי בתוכי את הכותבת שחשבתי שאבדה, ועל זה שנהנתי כל כך מהדרך. מחכה ומצפה לסדנת ההמשך! 

מתנה נוספת למהירי החלטה

שישה סרטוני הדרכה על כתיבה 
שישארו אתך לתמיד

לפרטים והרשמה